EN İYİ MANTOLAMA MALZEMELERİ

Nisan 25, 2022by Feltbi

Mantolama malzemeleri geçmişten bugüne birçok değişiklik göstermiştir. Dünyanın yaşadığı enerji krizi ülkelerin iklim krizine karşı en doğru yalıtım malzemeleri kullanılması gerekliliğini getirmiştir. En iyi mantolama malzemeleri geçmişten günümüze izobozz keçe yalıtım ve taş yünü olarak iki ana grupta toplanır.

En iyi mantolama malzemeleri

izobozz keçe mantolama diğer Mantolama malzemelerinden farklıdır. Nowoven teknolojik iğneleme yöntemi ile yani örgüsüz ve dikişsiz olarak elde edilir. Sağlıklı , Reach ve Rohs raporlarına sahiptir. Uzun Ömürlüdür. Dübelsiz uygulanır .Firesiz ,Sudan Etkilenmeyen ,Nefes alan keçe malzemedir. Uygulaması süresi diğer uygulamalardan daha kısadır. Sessiz montaj avantajı vardır. Yüksek yapışma mukavemetine sahiptir. Uygulama sonrası ancak mekanik aletler ile duvar yüzeyinden sökülmektedir.

 

 

en iyi cephe kaplama malzemeleri

Düşük ısıl iletkenlik değeri ile 0.034 gerçek ve ömür boyu ısı yalıtımı yapar.Aynı zamanda dübelsiz ve yekpare uygulandığı için ısı köprüsü oluşturmaz. Yangın sınıfı Bs1d0’dır. Zor alevlenici sınıftadır.

Yangın testleri pürmüz veya çakmak ile yapılmaz.TSE laboratuvarlarında duvarlar örülerek ciddi alevlenme sağlanıp buna göre değerlendirilir.

En iyi mantolama malzemeleri özellikleri

Taş yünü yangın sınıfı A sınıfıdır. Nefes alan malzemedir. Sudan etkilenir. Dübelleme yapılarak uygulanır.

Strafor, nefes almaz.Sudan etkilenmez. Güneşe karşı korumak gerekir. Yangın sınıfı e-f olaak değişkenlik gösterir. Dübelleme yapılarak kullanılır.

izobozz keçeler dübelleme yapılmadan duvar yüzeyine vura vura yapıştırılır. Daha sonra üzerine file sıva dekoratif sıva ve boya uygulaması yapılır.

BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
FeltBI.com
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi