İÇ CEPHE MANTOLAMA

Nisan 25, 2022by Feltbi

Mantolama içten ve dıştan yapılabilir. İç cepheden yapılan mantolamada kullanılacak malzemenin daha ince olması ve düşük ısıl iletkenlik değerine sahip olması gerekmektedir.İç cephe mantolama günümüz koşullarında daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

İç cephede mantolama uygulaması yapılırken daha ince olan ürünler tercih edilir.Mekanın iç kısmında daralmaya engel olunur. Özellikle izobozz keçeler ile yapılan iç cephe yalıtım uygulamalarında dübelsiz uygulama yapılması binanızı ürün özelliğinden dolayı korurken nefes alan malzeme olması yaşadığınız ortamda iç hava kalitesinin hep yüksek olmasını sağlar.


İç cephe Mantolama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanılacak malzemelerin Tse belgeli olması, nefes alması, yangın sınıfı önemlidir.Özellikle yangın sınıf B veya A sınıfı olması önemlidir . Bu yangın sırasında zehirli gaz çıkarmaması ,alevin ilerlememesi, ve damlama yapmaması ile alakalı kriterlerdir. Kullanılacak ürün Zor alevlenir sınıfta olmalıdır.

Kullanılacak yalıtım malzemesinin dübelsiz uygulanması sessiz montaj avantajı sağlayacaktır.

Dış cepeh için iskele kurulması artı bir masraf gerektirirken iç cephede iskele kurulmaması maliyetleri aşağıya çekmektedir.


 

iç cephe duvar ısı yalıtımı

İç cephe mantolama Avantajları

İç duvarda uygulama çok kolaydır. Çimento esaslı yapıştırma malzemesi veya saten alçı kalın taraklı mala ile duvar yüzeyine çekilir. izoBOZZ keçeler duvara vura vura yapıştırılır.Daha sonra ya üzerine file sıva çekilir veya üzerine direk alçıpan uygulanabilir.

İç cephe mantolama daha az masrafsızdır .Maliyeti dış cepheye göre oldukça düşüktür. Kısa süreli uygulama , dübelsiz uygulama. En ince kalınlıkla gerçek ve ömür boyu ısı yalıtımı sağlanır. izoboz keçeler ile Hakkari Yüksekova’da müşterimiz binasının dış cephesini kaplamıştır. Müşterimiz yıllık 15 ton kömür yakarken bu yıl izobozz uygulaması sonrası sadece 7 ton kömür yakarak bu yıl ciddi bir enerji tasarrufu sağlamıştır. Dış sıcaklığın -45 derece olduğu bir ortam düşünün ve izobozz keçelerin müthiş ısı yalıtımı yaptığının müşterimiz tarafından tespit edilmesi ve bize memnuniyet olarak geri dönmesi yalıtımda rakipsiz olduğumuzun kanıtıdır.

BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
FeltBI.com
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi